Kategorie
Poradnik

Apartamenty w centrum

Przeprowadzka do nowego kraju lub miasta oznacza zazwyczaj znalezienie nowego miejsca do życia. Jeśli zdecydujesz się na przeprowadzkę do Polski, powinieneś zacząć myśleć i aktywnie szukać apartamentów w Polsce szybciej niż później.

Nie pozostawiaj tego działania to na ostatnią chwilę!

Nie jest łatwo znaleźć coś odpowiedniego, co spełni twoje oczekiwania, zwłaszcza jeśli nie mówisz po polsku. Ten artykuł pomoże Ci znaleźć i wynająć nocleg ( apartament lub pokój). Udzielimy informacji o:

 • różnych typach zakwaterowania,
 • średnich cenach wynajmu w różnych miastach

Ceny wynajmu zależą od miasta


Bez wątpienia koszty zakwaterowania w Polsce są niższe niż w krajach europy zachodniej – Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii czy Niemczech, jednak w ostatnich latach ceny wynajmu rosły.

Prognozy mówią, że ceny wynajmu nadal będą rosły!

Miesięczny koszt zależy od wielu czynników:

 • lokalizacji,
 • rodzaju zakwaterowania,
 • liczby pokoi
 • standardu nieruchomości

Najdroższe nieruchomości znajdują się w:

 • Warszawie,
 • Wrocławiu
 • Krakowie
 • Poznaniu
 • Gdańsku

Na nowo wyremontowany pokój w centrum Warszawy będzie droższy niż pokój o standardowym wyglądzie, położony w oddali od centrum miasta. Różnice w cenie mogą być znaczące.

Gdy jesteś studentem

Jeśli jesteś studentem, jedną z najlepszych możliwości będzie pobyt w akademiku publicznym lub prywatnym. Jest to najtańsza opcja, jednak liczba dostępnych miejsc jest zwykle ograniczona i bardzo często standard jest bardzo niski. Niskie ceny rekompensuje fantastyczna atmosfera, która panuje w akademikach. W większych polskich miastach można znaleźć prywatne akademiki, ale nie ma ich wiele, a czasami ceny mogą być prawie tak wysokie, jak za pokój w prywatnym mieszkaniu. W akademikach możesz poznać wielu ludzi i doświadczyć prawdziwego życia studenckiego.

Podziel się wynajmem apartamentu


Dzielenie wynajmu apartamentów z innymi ludźmi jest powszechne w Polsce i większość studentów lub młodych specjalistów decyduje się na dzielenie mieszkania co najmniej do czasu, gdy będą mogli sobie pozwolić na mieszkanie samotnie lub na zakup mieszkania. Jak zawsze ceny zależą od wielkości, standardu i lokalizacji mieszkania. Apartamenty w Polsce są często umeblowane, więc nie ma potrzeby poświęcania swojego czasu na organizację.

Wynajmij swój prywatny apartament


Gdy finansowo możesz sobie pozwolić na samodzielne wynajęcie całego apartamentu, będziesz bardzo zadowolony. Uważaj na portale ogłoszeniowe. Jest wiele pułapek. Czasem warto zwrócić się do pośrednika. Polecamy też krótkoterminowy wynajem apartamentów, aby ze spokojem szukać czegoś na dłuższy termin.

Nie idź do hotelu

Jeżeli szukasz krótkoterminowego noclegu, aby się spokojnie rozejrzeć za apartamentem na długi termin, nie idź do hotelu. Pokoje są małe i nie spełnią twoich standardów.

https://pepehousing.com/blog/accommodation-in-poland/

Kategorie
Uncategorized

5 porad marketingowych dla niezależnych właścicieli hoteli

5 porad marketingowych dla niezależnych właścicieli hoteli

Marketing treści w branży turystycznej stał się niezwykle konkurencyjny, co wywarło również presję na sektor hotelarsko-gastronomiczny. Jako niezależny właściciel hotelu, wiem, że świetna treść marketingowa jest wymagana, jeśli chcesz mieć przewagę nad konkurencją i być na rynku.

Niezależnie od tego, czy hotel jest mały, czy duży, posiadanie doskonałego planu marketingu treści w strategii marketingowej przyciągnie nowych klientów przy jednoczesnym utrzymaniu obecnych.

Jeśli nie masz odpowiednich treści dla swoich klientów, przeczytaj ten artykuł. Oto kilka wskazówek, jak stworzyć skuteczny marketing treści jako niezależny właściciel hotelu:


1. Zidentyfikuj swoją markę

Istnieją różne rodzaje niezależnych hoteli, w tym: Niektóre mają styl B & B, który jest idealny dla rodzin lub młodych ludzi. Inni mają nowoczesny salon odpowiedni dla młodych ludzi. Rustykalne hotele są odpowiednie dla osób szukających czegoś innego niż hotele w nowoczesnym stylu.

 

Powinieneś tworzyć swoje treści w zależności od marki swojego hotelu. Prawidłowe pozycjonowanie hotelu jako wiarygodnego usługodawcy byłoby trudne, jeśli treść nie jest odpowiednia do przyciągnięcia odpowiednich gości.


Reklama

Na początku ważne jest, abyś poświęcił czas na poznanie i zrozumienie odbiorców. Treści, które tworzysz dla bloga, mediów społecznościowych lub filmu, będą miały wartość, jeśli kierujesz reklamy do odpowiednich odbiorców. Zrozumienie swojej marki pomoże Ci zrozumieć rodzaj treści odpowiednich dla odbiorców.

Niezależnie od tego, czy wystawiasz się na Airbnb, czy stajesz się częścią jakiegoś znanego franczyzobiorcy, twoja tożsamość jest ważna. Nigdy nie wiadomo, kiedy możesz zdecydować o usunięciu z listy. W takim przypadku nie chcesz zaczynać od zera.


2. Zidentyfikuj odbiorców

Ważne jest, aby najpierw poznać swoich docelowych odbiorców. Hotel może być bardzo dochodowym biznesem, ale musisz wiedzieć, jaki hotel prowadzisz. Pomaga to określić rodzaj odbiorców, dla których wiadomość jest przeznaczona. Goście są różnego rodzaju, w tym niektórzy podróżujący w interesach lub przyjeżdżający w celach wypoczynkowych.

Możesz pójść o krok dalej, dowiadując się, czy Twoi goście mają rodziny z dziećmi lub bez nich, czy też są emerytami. Tworzona przez Ciebie treść powinna spodobać się wszystkim odbiorcom docelowym. Tylko w ten sposób goście mogą docenić wartość, jaką mogą uzyskać z Twojego hotelu.

Jeśli treść nie zawiera szczegółowych informacji, byłaby to strata czasu i przydatnych zasobów. Większość pisarzy zgadza się, że „poznanie odbiorców” to jedyna droga do udanej kampanii marketingowej.
3. Profesjonalna pomoc

Nie ma łatwego wyjścia z tworzenia content marketingu dla niezależnych hoteli. W razie wątpliwości skorzystaj z usług specjalistów, ponieważ ta branża wymaga osoby lub agencji marketingowej, która zna ją i wychodzi.

Na przykład ważniejsze niż kiedykolwiek są przyciągające wzrok obrazy, dlatego musisz udostępniać w mediach społecznościowych, które będą promować szybkie udostępnianie i tworzyć ciekawe filmy, aby przyciągnąć uwagę gości.

Ludzie są zainteresowani tym, co hotel ma do zaoferowania, aby je zarezerwować. Znalezienie profesjonalnego fotografa lub kamerzysty jest koniecznością, ponieważ pomogłoby Ci stworzyć content marketing, który jest atrakcyjny i dobrze współpracuje z ogólną strategią marketingową.

Po przesłaniu zdjęć lub wideo na swoją stronę internetową lub platformę mediów społecznościowych bez wątpienia oddzieli się on od innych hoteli konkurujących o tych samych gości.

Skorzystaj z pomocy profesjonalnych usług pisarskich EssayMama i NinjaEssays, aby uzyskać dobrze spreparowane treści. Żaden pisarz nie jest zwykle wystarczająco dobry, aby tworzyć biuletyny e-mailowe, artykuły i blogi, broszury itp. Praca jest zróżnicowana i dlatego potrzebujesz profesjonalnej pomocy.


4. Dobra historia

Ludzie chcą zobaczyć dobry opis Twojego hotelu. To kolejny ogromny element układanki content marketingu, który powinien zawierać następujące elementy:

Powinien opisywać, kim jesteś, swoje wartości i rynek, który obsługuje.
Powinien dokładnie wskazywać oferowane przez Ciebie usługi, komu i dlaczego goście powinni do ciebie przychodzić.
Przyszli goście lubią także słyszeć o otoczeniu hotelu. Nadszedł czas, aby zabłysnąć, ponieważ musisz powiedzieć im, gdzie się znajdujesz, czy znajduje się on na historycznej ziemi lub w pobliżu innej atrakcji turystycznej.
Najlepiej byłoby, gdyby zawierał wszystkie najbliższe informacje, takie jak lokalizacja w stosunku do głównych autostrad, centrów biznesowych i lotnisk.

Profesjonalne zdjęcia, filmy i doskonałe treści pomogą Ci opowiedzieć przekonującą historię. To zachęci widzów do podążania za nimi, pozostawiając ich z dużym zainteresowaniem, gdy wybiorą Twój hotel spośród innych.
5. Zapewnij aktualizacje

Szczególną rolę w przyciąganiu odgrywa staranna dbałość o szczegóły ing gości. Większość ludzi jest dość wybredna w kwestii wyboru hotelu na nocleg. Są ciekawi drobiazgów, które dzieją się w twoim hotelu.

Najlepszym sposobem na to jest unikanie ukrywania niektórych informacji. Niestety internet umożliwił każdemu znalezienie najdrobniejszych szczegółów, więc w końcu sami się dowiedzą.

Warto co tydzień rozmawiać z publicznością o ciekawych faktach na temat hotelu, aby nie oczekiwali niespodzianek. To sprawi, że poczują się jak część Twojego hotelu, a im bardziej będziesz wchodzić w interakcje z ludźmi, tym więcej dostaną niezbędnych informacji. Ułatwi to content marketing i sprawi, że goście będą zadowoleni.


Wniosek

Te pięć wskazówek pomoże Ci zapewnić skuteczny marketing treści potrzebny do sukcesu Twojego hotelu. Doskonałe treści wyróżnią Twój hotel jako markę, która wyróżnia się na tle innych i prezentuje swój unikalny wizerunek wśród wielkich marek. Ważne jest, aby skutecznie zarządzać treściami, zapewniając odbiorcom aktualne aktualizacje dotyczące aktualizacji hoteli, zniżek i ofert, wydarzeń specjalnych i atrakcji w hotelu i wokół niego.

Źródło: https://insights.ehotelier.com/insights/2019/05/06/5-content-marketing-tips-for-independent-hotel-owners/

Kategorie
Uncategorized

Na co szczególnie uważać wynajmując apartament we Wrocławiu?

Na co szczególnie uważać wynajmując apartament we Wrocławiu?

Podróżujesz lub pracujesz w nowym miejscu przez krótki okres czasu? Wynajem krótkoterminowy to fantastyczny pomysł, który warto rozważyć.

Dzięki wyszukiwarkom noclegów łatwo i w szybki sposób znajdziesz apartamenty na wynajem, które Cię interesują. Wynajem krótkoterminowy gwałtownie zyskał na popularności. Krótko mówiąc, wynajem krótkoterminowy pozwala mieć swój „dom z dala od domu”.

Podczas gdy płacenie wysokich rachunków za pobyt w hotelu nie jest najlepszą opcją, wynajem krótkoterminowy ma przewagę dzięki połączeniu wygody i przystępności cenowej. Wyobraź sobie: posiadanie własnego mieszkania lub mieszkania, które możesz spersonalizować i poczuć się jak w domu.

1. Zaplanuj wszystko z odpowiednim wyprzedzeniem

Wczesne planowanie wynajmu krótkoterminowego pozwala zaoszczędzić dużo pieniędzy i radykalnie zmniejszyć stres. Im wcześniej zaczniesz wyszukiwanie, tym lepsze oferty możesz znaleźć.

Dobry początek pozwala na porównanie różnych potencjalnych miejsc i podłączenie się do sieci. Prawie zawsze zapewnia, że ​​masz miejsce, które ci się podoba, ponieważ w ostatniej chwili nie konkurujesz ze wszystkimi.

Ponieważ mogą zaistnieć nieprzewidziane okoliczności, wczesne planowanie daje korzyść z odpowiedniego dostosowania. Wynajem krótkoterminowy nie musi być przytłaczający. Robienie tego z wyprzedzeniem i rezerwowanie z dużym wyprzedzeniem przed wyjazdem będzie działało na Twoją korzyść.

2. Sprawdź lokalizację

Lokalizacja może przekonać lub zniechęcić do wynajmu, to od niej najwięcej zależy. Jeśli masz napięty budżet, rozważ tańsze miasta na opcje mieszkaniowe. Nie oznacza to jednak, że tracisz szansę na znalezienie świetnych okazji w centrach miast.

To, co jest świetne we wzroście popytu na wynajem krótkoterminowy, to fakt, że właściciele mieszkań lub mieszkań otworzyli swoje miejsca do wynajęcia. To naprawdę tylko kwestia rzucenia szerokiej sieci, aby znaleźć miejsce dla ciebie.

Sprawdź, czy miejsce znajduje się w pobliżu lokali, które będziesz często odwiedzać. Dobrze jest również sprawdzić, czy jest dostępny komunikacją miejską i jak wygodnie jest poruszać się pieszo.

3. Sprawdź dostępne udogodnienia

Wynajem krótkoterminowy polega na posiadaniu najbardziej wygodnego miejsca, które pasuje do Twojego budżetu. Ogromną część tego komfortu stanowią udogodnienia, z których można korzystać podczas pobytu.

Na przykład „Cudzoziemcy decydujący się na mieszkanie własnościowe” powinni mieć dostęp do luksusowych udogodnień podobnych do tych w hotelach – zwykle za ułamek kosztów. Od centrów fitness po baseny – musisz wiedzieć jak najwięcej na temat udogodnień w rozważanym miejscu.

Nie wszystkie mieszkania lub mieszkania do wynajęcia na krótki czas są sobie równe, więc kwestią jest znalezienie tego, który może zaoferować Ci udogodnienia, które zapewnią komfortowy pobyt.

 

4.Odłóż fundusze na depozyt

Prawdopodobnie będziesz musiał wpłacić depozyt właścicielowi. Wysokość depozytu jest jednak różna. Sezonowe czynsze na krótkie wakacje mogą wymagać dużego depozytu, który należy wpłacić z góry.

Ważne jest również, abyś wiedział o niektórych warunkach wynajmu związanych z wpłatą depozytu. Na przykład niektórzy właściciele mogą wymagać od ciebie uregulowania wszystkich płatności przed odzyskaniem depozytu.

W przypadku dłuższych pobytów istnieją miejsca, w których można wymagać wpłaty depozytu w wysokości jednego miesiąca i czynszu do dwóch miesięcy.

5. Ukryte opłaty?

Czy kwota, którą płacisz, obejmuje wszystko? Upewnij się, że wszystko jest jasno omówione z właścicielem nieruchomości, aby uniknąć niespodzianek.

W większości przypadków najprawdopodobniej będziesz musiał zapłacić właścicielom domów opłaty i inne opłaty, jeśli jesteś podróżnikiem przebywającym dłużej niż miesiąc. Chociaż nieruchomość powinna zostać posprzątana przed przyjazdem, możesz zostać również poproszony o pokrycie kosztów sprzątania.

Cena wynajmu może również nieznacznie ulec zmianie w zależności od czasu rezerwacji, podobnie jak w przypadku innych miejsc noclegowych z dużym obciążeniem sezonowym.

6. Poznaj wszystkie zasady domu

Przed podpisaniem czegokolwiek zapoznaj się ze wszystkimi regułami domu. To da ci dużo czasu na wynegocjowanie krótkoterminowych zasad i warunków.

Idealnie byłoby, gdyby każda aukcja miała jasno zdefiniowany zestaw reguł. Zdarza się jednak, że niektórzy właściciele nie znają zasad ustalonych przez zarząd mieszkania.

Miłośnicy zwierząt domowych, uważaj: nie wszystkie właściwości pozwalają zwierzętom przebywać na terenie. To samo dotyczy palaczy i ustaleń grupowych.

Uzgodnij wszystkie sprawy z agentem lub właścicielem, aby Twój pobyt nie był ograniczony.

7. Poznaj właściciela


Niezależnie od tego, czy dokonujesz rezerwacji za pośrednictwem agenta, czy bezpośrednio u właściciela, ważne jest, aby spędzać czas z osobą, z którą masz do czynienia. Jedną z zalet wynajmu krótkoterminowego jest to, że możesz wybrać miejsce i właściciela, z którym czujesz się komfortowo.

Można ogólnie uogólnić, że wszyscy najemcy chcą rzetelnego i godnego zaufania właściciela. Możesz dokonać wstępnej oceny, odwiedzając agencję lub właściciela lub dzwoniąc do niej. Pozwoli ci to szybko wyjaśnić sprawy i zmierzyć charakter osoby. Może być również nieoceniona okazja do targowania się o cenę wynajmu, jeśli to możliwe.

6. Podpisanie umowy

Wierzcie lub nie, wiele osób jest zbyt podekscytowanych wynajmem nieruchomości, że podpisują umowę, której nawet nie przeczytali. Dla własnego bezpieczeństwa i korzyści dokładnie przeczytaj umowę rezerwacyjną przed jej podpisaniem. Przejrzenie ważnych szczegółów umowy, abyś mógł szybko dokonać rezerwacji, w większości przypadków nie jest tego warte.

Umowa jest ważna, ponieważ powinna zawierać wszystkie warunki, na które się zgadzasz, od zarysu harmonogramu płatności po szczegóły dotyczące sprzątania, udogodnień i bezpieczeństwa. Przyjrzenie się umowie pozwoli również lepiej negocjować warunki.

Chociaż korzyści płynące z wynajmu krótkoterminowego są z pewnością kuszące, musisz być inteligentny. Skorzystaj z tego przewodnika po wynajmie krótkoterminowym, aby zapewnić najlepsze zakwaterowanie, na jakie zasługujesz. Bez względu na to, czy jesteś obcokrajowcem, czy lokalnym rezydentem, wyraźne poczucie krótkoterminowego wynajmu pozwala na skorzystanie z idealnej przestrzeni, która przypomina dom.

Źródło: https://www.dumblittleman.com/short-term-rent/

Kategorie
Uncategorized

Co zrobić, aby w komfortowym apartamencie poczuć się jak w domu

Co zrobić, aby w apartamencie poczuć się jak w domu?

Nie ma lepszego uczucia niż bycie w zaciszu własnego domu. Problem polega na tym, że niektórzy ludzie naprawdę mają problem ze znalezieniem tego uczucia w swoim mieszkaniu. Nie dotyczy to nawet osób, które właśnie przeprowadziły się do zupełnie nowego miejsca. Czasami ludzie mogą gdzieś mieszkać przez dłuższy czas, nigdy nie rozwijając poczucia komfortu. Warto wiedzieć, że istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby uczynić swoje mieszkanie bardziej domem.

Czy wystrój wnętrza robi różnicę?

Przejdź do działania, gdy ludzie nie czuja się u siebie jak w domu, powinni dodać więcej wystroju. Kupowanie dekoracyjnych poduszek, zakładanie zasłon, zdobywanie fajnych rzeczy na półki i stoły to szybka reakcja najemcy, który odczuwa pustkę w swoim mieszkaniu. Problem polega na tym, że znaleźliśmy mieszkańców, którzy próbują zapełnić swoje mieszkanie rzeczami tylko po to, aby dowiedzieć się, że nadal nie daje to odczucia w domu. W rzeczywistości czasami po prostu próba wypełnienia ścian i zakamarków mieszkania sprawia, że ​​wydaje się mniejszy.

Bądź więc ostrożny, ponieważ jeśli przesadzisz, nadal możesz nie poczuć się jak w domu, ale teraz w mniejszej przestrzeni. Teraz nie mówimy, że zmiana wystroju Twojego mieszkania w dom nie pomaga, tylko uważamy, że nie jest to najważniejszy czynnik.

Co jeszcze wchodzi w sprawienie, by ludzie czuli się jak w domu?

Czasami nie tylko to, co jest w twoim mieszkaniu, sprawia, że czujesz się jak w domu. Istnieje również wiele rzeczy zewnętrznych, które mogą sprawić, że ludzie poczują się bardziej komfortowo. Rozwijanie związku lub przynajmniej spotykanie się z sąsiadami jest ważnym aspektem życia w miejscu, które niektórzy ludzie przeoczają. Poczucie domu wynika z poczucia bezpieczeństwa, dlatego bardzo ważne jest poznanie twarzy, które mieszkają wokół ciebie.

Innym ważnym aspektem zewnętrznym domu jest zrozumienie i znajomość otoczenia. Nie trzeba być regularnym we wszystkich okolicznych lokalach, ale to pomaga rozpoznać przyjazną twarz w lokalnym sklepie spożywczym lub kawiarni. Poświęć trochę czasu, aby poznać miejsce, w którym mieszkasz, aby poczuć się jak w domu.

Więc jaki jest sekret apartamentu w dom?

Naszym małym sekretem, który okazał się bardzo pomocny dla mieszkańców, którzy chcą poczuć się jak w domu, jest… Oświetlenie!

Być może nie była to odpowiedź, której oczekiwałeś, ale wysłuchaj nas. Często zdarza się, że apartamenty ograniczają się do lamp sufitowych w prawie każdym pomieszczeniu. Wszystkie mają tendencję do wydzielania tego samego rodzaju białego, zimnego światła, jak w budynku biurowym. Może to działać dobrze w łazience, ale zdecydowanie nie sprawia, że czujesz się jak w domu w salonie lub sypialni. Korzystanie z lamp o różnych odcieniach i cieplejszym świetle to świetny sposób na całkowitą zmianę nastroju w mieszkaniu.

Czasami mieszkańcy są zaskoczeni, jak bardzo lampa lub dwie zmieniają swoje samopoczucie w swojej przestrzeni życiowej. Jeśli tak naprawdę nie czujesz się u siebie jak w domu spróbuj!

 

Kategorie
Poradnik

Jak zorganizować weekend break

Kilka wskazówek na krótkie wycieczki
Potrzebujesz pomocy w planowaniu krótkich podróży?
Weekend break to świetna forma na spędzenie wolnego czasu i oderwanie się od codziennych obowiązków. Jest niedroga i nie zajmuje zbyt wiele czasu dlatego ciszy sie tak dużą popularnością. Z drugiej strony szybkie wypady mogą być trudne do zaplanowania. Czasami gubimy się w podnieceniu i nie robimy wszystkich rzeczy, które chcieliśmy zrobić. Właśnie dlatego przygotowaliśmy te wskazówki na krótkie wycieczki – abyś mógł jak najlepiej wykorzystać wszystkie małe przygody, które będziesz mieć!

1. Zaplanuj rzeczy, które chcesz zobaczyć przed podróżą
Kiedy wybierasz się na weekendową wycieczkę, zwykle nie masz dużo czasu. Dlatego ważne jest, aby mieć pomysły na wszystkie rzeczy, które chciałbyś zobaczyć. Zrób listę miejsc, które chcesz odwiedzić podczas podróży. Nie martw się, jeśli lista jest za długa – to jeszcze lepiej! Oczywiście będziesz musiał nadać priorytet niektórym rzeczom, ale podróże często nie przebiegają zgodnie z planem. Wtedy przydaje się duża lista – zawsze masz plan awaryjny!

2. Nie bierz niczego
Niektóre osoby mają tendencję do przepakowywania. Myślą o wszystkich „co jeśli”, jeśli chodzi o pogodę i planowane działania. Chociaż zawsze dobrze jest być przygotowanym, jeszcze lepiej podróżować z lżejszym bagażem. Możesz skończyć płacić mniej, jeśli wybierasz się samolotem, możesz uwolnić ręce podczas podróży i nie będziesz musiał martwić się o noszenie tysięcy kilogramów podczas podróży. Wiesz, że w głębi duszy niektóre rzeczy nie są tak naprawdę konieczne. I choć trudno jest je zostawić, zobaczysz, o ile łatwiej jest podróżować bez nich!

3. Ustal budżet i kontroluj wydatki
Bardzo ważne jest ustalenie budżetu na każdą podróż. Nie chcesz wydawać wszystkich pieniędzy, które masz na weekendową wycieczkę. Sprawdź, na co chcesz wydać pieniądze i kontroluj to. Często tracimy rachubę, gubimy się uniesieni chwilą, a potem boom, mamy niewiele do niczego. Śledzenie wydatków może być bardzo trudne, ale na szczęście mamy technologię i niesamowite aplikacje, które ułatwiają nam życie. Pobierz aplikację (taką jak Wally +, Spendee, Monefy lub mój osobisty faworyt: Money Lover), która pomaga Ci śledzić twoje wydatki i pamiętaj, aby umieścić tam wszystkie informacje o wydatkach. Zwrócenie na to uwagi sprawi, że będziesz bardziej świadomy swoich potrzeb. Może nie zabrzmi to zabawnie, ale ułatwi ci życie.

4. Sprawdź lokalne wydarzenia
Zawsze sprawdzaj, co dzieje się w okolicy, do której się wybierasz, zwłaszcza jeśli wybierasz się do dużego miasta. Duże miasta są zawsze pełne życia i może zdarzyć się wiele rzeczy naraz. Możesz być zainteresowany festiwalem albo koncertem, ale to działa też w drugą stronę. z powodu parady podczas twojego wyjazdu mogą zdarzyć się zmiany organizacji ruchu. Kiepsko byłoby z tego powodu rezygnować z atrakcji turystycznych. Upewnij się, że jesteś na bieżąco.

5. Sprawdź transport miejski
Jeśli podróżujesz do innego miasta, jego transport może się różnić. Mogą być inne bilety, a także różne środki transportu. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie informacje o transporcie publicznym, abyś nie marnował na to czasu podczas podróży!

6. Spróbuj lokalnego jedzenia
Nie jedz taniej – jedz na mieście! Często każdy region lub miasto może mieć jedno smaczne danie, z którego są szczególnie dumni. I najprawdopodobniej, jeśli zapytasz lokalnych mieszkańców, powiedzą, że grzechem byłoby odwiedzić ich miasto i nie spróbować tego przynajmniej raz. Sprawdź, co jest w sklepie w miejscu, do którego się wybierasz, i upewnij się, że uwzględnisz go wcześniej w swoim budżecie, na pewno sprawi, że Twoja mała podróż będzie smaczniejsza!

7. Ciesz się wolnym czasem
Planowanie jest istotną częścią każdej krótkiej podróży. Zaplanuj swój wolny czas. Daj sobie kilka godzin na wędrowanie po miejscu, które planujesz odwiedzić. Spróbuj stać się częścią jego ducha i odkrywać wszystkie rzeczy, które może ci zaoferować. Nie trzymaj się rzeczy, które zaplanowałeś, zanim faktycznie poznasz miasto. Czasami poczucie atmosfery tego miejsca może być więcej warte niż zwiedzenie każdego centymetra kwadratowego
Mamy nadzieję, że te wskazówki ułatwią planowanie twoich małych przygód. Być może znasz już niektóre wskazówki, albo po prostu dodasz je do swojej listy – tak czy inaczej, jesteśmy pewni, że wszystkie podróże, które wybierzesz, będą magiczne.
Kategorie
Poradnik Uncategorized

Jak zwiedzić duże miasto?

Jak zwiedzić duże miasto?

Podróże po mieście często wydają się przytłaczające: widoki, dźwięki, pędzący ludzie. Cała ta aktywność, światło i ruch to uczta dla zmysłów, ale łatwo się tez zniechęcić i poczuć tym wszystkim przytłoczonym. Podczas gdy bezpieczeństwo jest zwykle najważniejsze dla podróżujących w pojedynkę, jest wiele innych rzeczy, które należy rozważyć, aby Twoje podróż była udana i przyjemna.

Mieszkając i pracując we Wrocławiu przez ostatnie pięć lat i odwiedzając inne duże miasta Europy w ciągu ostatniego roku (Paryż, Berlin, Kraków), opisałem kilka wskazówek, które pomogą Ci rozwiązać problem. Pierwszy samotny wypad nie jest łatwy. Oto kilka wskazówek;

Sprawdź oficjalną stronę turystyki

Dzielnice dużych miast są jak części mniejszych miast, które stanowią większą całość. Każda dzielnica ma swój własny klimat i odmienna kulturę, warto ją poznać przed odwiedzeniem dzielnicy.

Śledź lokalne wiadomości

Śledzenie lokalnych kanałów informacyjnych w Internecie lub w mediach społecznościowych może informować Cię na bieżąco o tym, co dzieje się w terenie w miejscu docelowym. Jeśli duży protest grozi warknięciem twoich planów, możesz obejść go (lub dołączyć, jeśli ci to odpowiada). Lokalne serwisy informacyjne są często świetnymi zasobami do poznania wszystkich wspaniałych możliwości cieszenia się interesującymi mniejszymi wystawami sztuki.

Weź mapę

Upewnij się, że masz pod ręką mapę – jeśli korzystasz z Map Google na

smartfonie, pobierz i udostępnij mapę miasta offline, aby zaoszczędzić na danych i zużyciu baterii. Zwróć również uwagę na topografię. Nie wszystkie ulice przecinają się pod kontem prostym.

Porzuć samochód

Bez wątpienia żałuję tego za każdym razem, gdy odwiedzam duże miasto, prowadząc samochód. Nie tylko marnujesz cenny czas podróży stojąc w korku, błądząc po jednokierunkowych ulicach. Nie wchodźmy nawet w koszt parkowania. Porzuć samochód, aby zachować zdrowie psychiczne.

Skorzystaj z komunikacji miejskiej

Transport publiczny jest świetną opcją, często tańszą niż prowadzenie samochodu. Kiedy mam wybór, zazwyczaj wolę wsiąść w lekki pociąg, ponieważ jest szybszy, a zatłoczenie ulic nie stanowi większego problemu. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z transportu publicznego, bądź ostrożny, jeśli chodzi o podróżowanie w godzinach szczytu,

ponieważ osoby dojeżdżające do pracy w godzinach szczytu mogą być bezlitosne dla odwiedzających, którzy nie wiedzą, dokąd jadą. Ponadto, jeśli nie lubisz przebywać w ciasnych pomieszczeniach lub w tłumie, rozważ skorzystanie z transportu publicznego poza godzinami szczytu.

Idź na spacer

Poruszanie się na dwóch nogach to mój ulubiony sposób poruszania się. Spacer po mieście to naprawdę wyjątkowe przeżycie – naprawdę odczuwasz zasięg i skalę miasta w sposób, w jaki nie podróżowałbyś autobusem, samochodem ani metrem. Może to zająć więcej czasu, ale sceny, które mogłeś przegapić podczas przejeżdżania obok pojazdu, stają się często ucztą dla oczu. Dodatkowo, przy wszystkich pysznych posiłkach, które prawdopodobnie znajdziesz w dużym mieście, dodatkowe ćwiczenie jest dodatkową zaletą.

Wybierz tylko najważniejsze atrakcje

Chociaż kusi, aby maksymalnie wydłużyć trasę, wybierz tą optymalną. Duże miasta są również popularnymi celami turystycznymi,możesz stać godzinami w kolejce do najpopularniejszych miejsc, takich jak zoo. Jeśli zaplanujesz zbyt długa trasę będziesz zmęczony i zdenerwowany, a zwiedzanie atrakcji nie sprawi Ci tyle radości.

Wybierz coś dla siebie

Poświęć czas na rzeczy, które są dla Ciebie ważne. Nie marnuj cennych wakacji na zwiedzanie lub wydarzenia, które nie są dla ciebie interesujące, nawet jeśli wszystkie przewodniki i blogi mówią, że to najlepsza rzecz w historii.

Podróżowanie po dużych miastach może być zniechęcające, ale nie musi tak być. Dowiedz się, dokąd zmierzasz, zaplanuj, jak i kiedy i jak się poruszasz, i nie zapomnij się dobrze bawić. Z jakim dużym miastem jesteś gotowy w tym roku?

Źródło:

http://www.wanderlustforone.com/travel-tips/big-city-travel-tips/

Kategorie
Apartamenty Wrocław Centrum Poradnik

Apartamenty na wynajem we Wrocławiu na co zwrócić uwagę

5 rzeczy, których nikt nie mówi przy wynajmie

Czasami za wynajętym apartamentem czy mieszkaniem kryje się szereg tajemnic. Na co zwrócić uwagę, żeby nie rozczarować się wynajmowanym lokalem, oto kilka błędów które samemu popełniłem

Znalazłem Tani apartament w Internecie, bez chwili namysłu dokonałem rezerwacji, wpłaciłem czynsz przelewem. Nie sprawdziłem nawet dokładnej okolicy. Patrząc wstecz, prawdopodobnie nie był to mój najmądrzejszy wybór. Nie pomyślałem o zadaniu sobie podstawowych pytań;

 •  Co jeśli to miejsce było brudne i zaniedbane?
 • Co jeśli właściciel też tam mieszkał?
 • Czy moi współlokatorzy palą w domu?

Miałem dużo szczęścia, bo miejsce okazało się czyste i przyjemne, a ja później mieszkałem tam ze współlokatorką przez trzy lata, zanim spakowałem się i wprowadziłem przedmieścia i ostatecznie kupiłem dom.

Kiedy ludzie pytają mnie o wskazówki dotyczące wyszukiwania mieszkania, często nie jestem najlepszym źródłem informacji, ponieważ wiele rzeczy robię intuicyjnie, ale postanowiłem uporządkować wiedzę i stworzyć ten artykuł.

Wyposażenie apartamentu w urządzenia RTV i AGD

Budując rejestr prezentów ślubnych, rozglądam się, jakiego rodzaju urządzeń możemy potrzebować. Przez lata mieszkałem bez piekarnika, tostera, suszarki do włosów. Ubrania oddawałem do pralni,  a jedzenie przygotowywałem w mikrofalówce. Telewizor był archaiczny, z grubym ekranem, a o kablówce mogłem tylko pomarzyć.Ale dałem sobie radę.

Dużo osób wynajmuje mieszkania w dużych miastach takich jak Wrocław czy warszawa, które odziedziczyli po krewnych w podeszłym wieku. Nie pozostaje to bez wpływu na standard i wyposażenie mieszkania. Często w takich mieszkaniach można spotkać meble z czasów, które dawno minęły, archaiczne urządzenia AGD.

Nic nie sprawi, że ogólny wygląd mieszkania całkowicie się zmieni, nie pomoże wycieczka do marketu Ikea, ani odświeżające dodatki, a przy dużych zmianach trudno jest dogadać się z właścicielem.

Będą oszustwa

Najczęstszym sposobem wyszukiwania mieszkań są strony internetowe, takie jak Booking.com, czy otodom, które pozwalają między innymi podać specyfikację według liczby pokoi lub okolicy.

Więc spędzasz całe popołudnie na przeglądaniu, szukając tego, co można znaleźć w centrum miasta, z międzynarodowymi współlokatorami, którzy dbają o czystość. Pojawia się idealne miejsce i niespodzianka! Właściciel mówi po angielsku!

Kontaktujesz się z nim przez e-mail, a on twierdzi, że musiał uciekać z powrotem do swojego kraju na wypadek nagłej sytuacji rodzinnej, ale może przesłać ci klucze, jeśli wpłacisz depozyt.

To powinna być duże ostrzeżenie. Nigdy nie jest mądrze wysyłać pieniędzy do właściciela, jeśli nie widziałeś tego miejsca osobiście, czasem zdjęcia i opinie poprzednich gości wystarczą, ale czasem jest

ich zbyt mało, żeby były wiarygodne. Istnieją, też wiarygodne agencje wynajmu apartamentów, które gwarantują znalezienie miejsca w odpowiednim standardzie.

Współlokatorzy, wierni przyjaciele czy prawdziwe utrapienie

Często wynajmując mieszkanie lub pokój nie wiemy do końca z kim będziemy mieszkać. Jest to jednak kuszące rozwiązanie ze względu na niskie koszty czynszu. Czasami zdarza się, że nasi współlokatorzy nie dbają o porządek tak jak my, albo pochodzą z innych krajów i przez różnice kulturowe po prostu się nie dogadujemy.

Radzę od razu ustalić zasady dotyczące domu – czy goście mogą spędzić noc? Jak działają prace domowe? Czy palenie jest dozwolone w pomieszczeniu? Życie z nieznajomymi to jedna rzecz, a zupełnie inna walka z problemami językowymi i kulturowymi!

Udogodnienia

Dobrze jest określić wymagania, które pomogą ci znaleźć idealne miejsce dla ciebie. Dobrze jest jednak mieć na liście też takie udogodnienia z których jesteśmy w stanie zrezygnować.

Pamiętaj, że większość apartamentów jest już umeblowana, ale prawdopodobnie będziesz musiał kupić własne ręczniki i pościel. Czasem też warto dokupić kilka przedmiotów codziennego użytku, dla własnej wygody

Aktualność ogłoszeń

Kiedy kupiłem dom i podpisałem hipotekę pod koniec czerwca, nieruchomość pozostawała przez kilka tygodni na listach pośredników w obrocie nieruchomościami i na kilku innych stronach internetowych. Jeśli któregoś dnia zobaczysz mieszkanie i nie możesz podjąć decyzji, przejdź dalej.

Tego rodzaju miejsca pojawiają się i znikają dość szybko, więc nawet w przerwie na lunch możesz, być zmuszony do szukania nowego mieszkania na wynajem ponieważ topowe miejsca zniknęły. I nie zniechęcaj się, gdy miejsce, które chciałbyś mieć, nagle przestaje być dostępne na rynku.

Źródła:
https://www.thelocal.es/20150109/five-things
https://pl.wikipedia.org/wiki/Umowa_najmu

Kategorie
Apartamenty na wynajem marketing

Instagram w apartamentach na wynajem

Czy Instagram jest już częścią strategii marketingowej dla wynajmu twojego apartamentu? Jeśli nie, tracisz ogromną szansę na dotarcie do bazy użytkowników milionów instagramerów. Instagram ma nie tylko dużą publiczność, ale także jeden z najbardziej poszukiwanych czynników dla marketerów – zaangażowanie.

Posiadanie dużej liczby użytkowników to jedno, ale jeśli ludzie nie są aktywnie zaangażowani i nie korzystają z sieci, liczby te nie mają znaczenia. Na Google są miliardy profilów Google+, jednak marketerzy nie cenią tak wysoko tych użytkowników, bo mają oni zupełnie inny współczynnik zaangażowania. A zaangażowanie przekłada się na srzedaż, puste konta – nie.

Aż 75% Instagrammerów podejmuje działania, takie jak odwiedzanie strony internetowej produktu lub usługi, wyszukiwanie lub mówienie znajomemu po zobaczeniu posta o danej firmie. Ale aby zdobyć kawałek tortu na Instagramie, musisz wiedzieć, jakich narzędzi i technik użyć. W przeciwnym razie będziesz tylko codziennie publikować zdjęcia i filmy, które nic większego nie wniosą.

Buduj strategię wyszukując odpowiednie hashtagi

Hashtagi są używane w prawie każdej dużej sieci społecznościowej, jednak tym co wyróżnia Instagram, to sposób, bo zintegrował je z kluczową funkcją aplikacji, a mianowicie z wyszukiwaniem. Gdy ludzie chcą szukać treści na określony temat na Instagramie, muszą uczynić to według odpowiedniego hashtagu, a nie tylko i wyłącznie słów kluczowych.

W rezultacie użycie w odpowiedni sposób popularnych hashtagów we wpisach na Instagramie ułatwia odkrycie twojej marki przez nowych ludzi. Pozwala to uzyskać większe zaangażowanie, zbudować grupe obserwujących i zwiększyć zasięgi promocji. Za pomocą hashtagów możesz dotrzeć do osób szukających apartamentów na wynajem.

Oto popularne hashtagi zawierające słowo apartamenty:

Te powyższe to lista hashtagów, które możesz dodać do odpowiednich zdjęć, aby zwiększyć swoją widoczność i zwiększyć zasięg ponad osoby, które już obserwują twoją markę.

Dobrą wiadomością jest, że w Instagramie dopuszczalne jest używanie wielu hashtagów w jednym poście. Dla kontrastu na Twitterze możliwe jest użycie tylko trzech hasztagów w jednym wpisie. Na Instagramie posty z większą liczbą hashtagów mają po prostu większe zaangażowanie. W rzeczywistości posty zawierające ponad 11 hashtagów zyskują 79% więcej zaangażowania co widać na poniższym wykresie.

Siła większej liczby #hashtag

Wspieraj się innymi użytkownikami Instagrama generującymi kontent (UGC) – Regramming

Nie musisz tworzyć dużych ilości własnych treści na Instagramie. Choć oryginalne zdjęcia i unikalne wydarzeń są ważne, to dopiero zachęcanie innych użytkowników do udostępniania twoich treści, dotyczących twoich apartamentów przyniesie dwa razy większy efekt. Za ich pomocą uzyskujesz dostęp do dodatkowych odbiorców, ale również możesz ponownie opublikować ten content na swoim własnym koncie.

Przykładowo GoPro ma bardzo dużą i aktywną grupę obserwatorów na Instagramie, a większość publikowanych tam treści jest generowana przez użytkowników. Gopro prosi respondentów, aby oznaczyli swoje zdjęcia tagiem #GoPro, aby ułatwić zespołowi społecznemu znalezienie najlepszych treści do Regrammingu.

Pamiętaj, aby badać ślady GoPro i upewnić się, że podałeś źródło wszystkich zdjęć, które ponownie wrzucisz. Najlepiej jest też poprosić twórcę o zgodę przed udostępnieniem jej na swoim koncie.

Ponieważ Instagram nie ma wbudowanej potrzebnej funkcji w samej aplikacji, musisz użyć aplikacji innej firmy. Ale jest wiele dobrych aplikacji wspierających do wyboru. Ponowne publikowanie jest całkiem popularną opcją.

Aby uzyskać UGC dla swoich obserwatorów, możesz poprosić swoich klientów o zrobienie zdjęć z pobytów w twoich apartamentach i poprosić o opublikowanie ich zdjęć wraz z odpowiednim tagiem na zdjęciu. Następnie wyszukaj najlepsze zdjęcia i umieść je ponownie na swoim koncie. Podobnie możesz zrobić konkurs, w którym uczestnicy muszą stworzyć określony rodzaj UGC, aby wziąć udział w nim udział.

Zacznij korzystać z Instagram Stories


Instagram Stories to nowa funkcja wprowadzona w 2016 roku w celu konkurowania ze Snapchat Stories. Została bardzo dobrze przyjęty i osiągnęła ponad kilka milionów aktywnych użytkowników dziennie. Instagram Stories działa, umożliwiając łączenie wielu zdjęć i klipów wideo w jeden dłuższy materiał, który ulega samozniszczeniu po 24 godzinach.

Oto kilka pomysłów, w jaki sposób możesz wykorzystać Instagram Stories do marketingu apartamentów na wynajem.

 • Historia twojego zespołu, który przygotowuje apartament na wynajem dla nowego Klienta
 • Opowieść o dniu w zawodowym życiu pracownika apartamentów na wynajem;
 • Opowieść o wydarzeniu, które ma miejsce w apartamentach;
 • Opowieść o lokalizacji i otoczeniu apartamentowca;

Ponieważ historie znikają po 24 godzinach, ludzie czują się zobowiązani do jak najszybszego ich oglądania, aby uniknąć straty contentu (FOMO). Możesz to wykorzystać na swoją korzyść, włączając wyjątkowe oferty wynajmu i inne wrażliwe na czas treści, które będą dostępne tylko dla osób obserwujących Instagram.

Zamień swoje konto na Instagramie w mural

Bądź kreatywny na Instagramie, podziel zdjęcie przygotowanego apartamentu, a następnie podziel je na wiele zdjęć. Udostępnij te zdjęcia na Instagramie za pomocą aplikacji takiej jak Instagrids.

Podobne rozwiązanie zastosowało Reynolds Wraps.

Zastosuj podejście Airbnb


Od niemal samego początku Instagrama jednym z kluczowych wyzwań dla marketerów, była blokada, aplikacja nie zezwala na klikalne linki w napisach. Wszyscy byli przyzwyczajeni do Twittera, Facebooka, Pinteresta i innych sieci, które pozwoliły na udostępnianie treści i dalej kierowanie ruchu do określonej strony strony docelowej. Ale Instagram ponad wszelką cenę chciał zatrzymać użytkowników w aplikacji.

Na szczęście Airbnb wymyślił doskonałe rozwiązanie. Airbnb nie musiał na swoim koncie na Instagramie umieszczać linków do apartamentów w podpisach podpisach tych apartamentów. Airbnb utworzył dodatkową stronę w swojej domenie, na której użytkownicy mogą znaleźć identyczne właściwości przedstawione w swoich postach na Instagramie. Więc kiedy ludzie zobaczą jedno z niesamowicie wyglądających zdjęć Airbnb na Instagramie, mogą znaleźć dokładną właściwość, z ktorej zostały wykonane i dalej przejść na airbnb i wyszukać apartament, którego zdjęcie dotyczy.

Na przykład, oto zdjęcie opublikowane na ich stronie:

Wynajmujący apartamenty mogą postępować dokładnie tak samo. Jeśli robisz zdjęcia dostępnych apartamentów i umieszczasz na Instagramie, zrób na swojej stronie firmowej www powiązanie z owym zdjęciem z identycznymi właściwościami.

Zaangażuj swoich odbiorców na Instagramie


Spójrz na swoje najnowsze posty na Instagramie. Czy wszystkie przekazują wyłącznie informację o tym, jakie apartamenty wynajmujesz? Jeśli tak, czas to zmienić i zaangażować odbiorców! Możesz zadawać pytania, zapraszać ich do odwiedzenia firmowej witryny lub czegokolwiek innego. To zmusza ich do urozmaicenia aktywności.

Popularną taktyką angażującą odbiorców jest organizowanie konkursu. Konkursy na Instagramie to dobry sposób na uzyskiwanie komentarzy, polubień i budowanie świadomości marki.

Jeśli nie chcesz organizować rozdawać prezentów, możesz po prostu zadać pytanie typu „Jakie jest twoje ulubione miejsce do jedzenia we Wrocławiu? ”Celem jest zachęcenie ludzi do mówienia, abyś nie mówił tylko w jedną stronę”.

Współpracuj z Influencerem


Czy w Twoim mieście jest popularny Influencer? Zdobywanie zdjęć z kimś wpływowym lub popularnym lub wspomnienie z ich strony o twojej marce z apartamentami to świetny sposób na uzyskanie pozytywnego PR.

Marketing influencerów nie tylko zapewnia 11-krotny zwrot z inwestycji (ROI) w porównaniu z innymi platformami marketingu cyfrowego, ale 40% osób twierdzi, że kupiło produkt online po zobaczeniu jego promocji przez influencera na Instagramie i innych portalach społecznościowych.

Powodem, dla którego influence marketing jest tak silny, jest to, że konsumenci oczekują, iż szanowana osoby trzecie będą pozytywnie mówi o apartamentach.

Dobrym sposobem na rozpoczęcie jest spojrzenie lokalne. Czy w twoim mieście są osoby wpływowe, z którymi mógłbyś współpracować przy okazji rozdania prezentów lub specjalnych treści? Dotrzyj do nich na Instagramie lub e-mailu i sprawdź, czy będą zainteresowane.

Kiedy szukasz influencerów do współpracy nie patrz wyłącznie na liczbę ich obserwujących. Liczba ta może zostać w łatwy sposób zawyżona. Zamiast tego sprawdź, jak bardzo użytkownicy angażują się w treści. Czy, gdy są publikowane posty na temat produktu lub usługi, to czy otrzymują wiele komentarzy od osób naprawdę zainteresowanych? Upewnij się także, że odbiorcy postów są spójni z tymi, których chcesz pozyskać do sprzedaży. Jeśli próbujesz dotrzeć do pracujących specjalistów, praca z influencerem – nastolatką – prawdopodobnie nie przyniesie ci dużej wartości.

Czas na działanie

Pamiętaj w marketingu internetowym działanie jest najważniejsze – więc do dzieła.

https://sproutsocial.com/insights/how-to-regram/

https://blog.hootsuite.com/how-to-regram/

https://blog.madebygigi.pl/2018/10/instawskazowka-jak-wyszukiwac-hashtagi.html

Kategorie
Uncategorized

Skontaktuj się z nami

Wykorzystaj do tego formularz kontaktowy.

Wrocław

Bema 5A

Podwale 2

Kategorie
Uncategorized

Apartamenty na godziny

OFERTA NA GODZINY
Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, przygotowaliśmy specjalną ofertę godzinową w wybranych apartamentach.

80 zł 1-2 godziny
100 zł 2-3 godziny
120 zł 3-5 godzin