Kategorie
apartamenty na wynajem Apartamenty Wrocław Centrum

Przeprowadzka do apartamentu ze zwierzęciem

Niezależnie od tego, czy przeprowadzasz się do innej części miasta, czy przemieszczasz się po całym kraju, może to być bardzo przerażający i stresujący czas.  

Zwierzęta dodają do Twojego ruchu zupełnie inny zestaw potrzeb i poziom odpowiedzialności. Oczywiście chcesz, aby dobrze przystosowały się do nowego wynajętego apartamentu, tej ogromnej zmiany życia i były tak wygodne, jak to tylko możliwe. Dokładne planowanie to jedna z najważniejszych rzeczy, która pomoże wam obojgu w płynnym przejściu podczas najmu apartamentu.

Utwórz listę kontrolną

Wynajem apartamentu w obcym mieście może być dla Ciebie sporym wyzwaniem. Twój zwierzak także może czuć się zestresowany tym faktem. Znasz swojego zwierzaka lepiej niż ktokolwiek inny. Twoja lista kontrolna powinna opierać się na ich indywidualnych codziennych potrzebach i osobowości. Pomoże ci to zadbać o dobrą opiekę nad twoim towarzyszem. 

Lista musi zawierać każdy z następujących obszarów:

  • Ogólny stan zdrowia 
  • Potrzeby emocjonalne
  • Potrzeby fizyczne
  • Bezpieczeństwo
  • Prawa i regulacje

Ogólny stan zdrowia

Jeśli Twój zwierzak ma jakiekolwiek problemy zdrowotne, należy je wziąć pod uwagę. Przed przeprowadzką wskazane jest, aby porozmawiać z weterynarzem o zagrożeniach i możliwych komplikacjach, które mogą wystąpić. Musisz także uzyskać zaświadczenie o stanie zdrowia i kartę szczepień. Utrzymanie ogólnego stanu zdrowia Twojego zwierzaka może obejmować posiadanie dużej ilości leków, których mogą potrzebować, oraz kontakt z weterynarzem w nagłych wypadkach.

Potrzeby emocjonalne

Niektóre zwierzęta mogą być używane do podróżowania i chaosu, podczas gdy inne mogą się łatwo bać. Nie zapomnij odłożyć na bok kilku swoich ulubionych przedmiotów, aby zabrać je w podróż.

W dniu przeprowadzki umieść swojego zwierzaka w cichym pokoju, aby powstrzymać jego emocje. W trakcie przeprowadzki staraj się znormalizować ich rutynę i harmonogram. Podczas podróży możesz umieścić w pobliżu znajome przedmioty, takie jak ulubiony pluszak lub koc. Pomoże im to zachować spokój i poczuć się jak w domu. 

Potrzeby fizyczne

Jeśli zdecydujesz się na transporter, wybierz takie, które pozwoli Twojemu zwierzakowi swobodnie stać i poruszać się. Gdy podróżujesz bez transportera, upewnij się, że ma wygodne miejsce do stania i spania. 

Jeżeli podróż będzie dłuższa niż kilka godzin, warto wygospodarować czas na zabranie pupila na spacer, zabawę lub po prostu na odpoczynek. Pomocne może być znalezienie miejsc odpoczynku przyjaznych zwierzętom . Należy również pamiętać o potrzebach łazienkowych Twojego zwierzaka. Jeśli masz młodego szczeniaka lub starszego psa, musisz zaplanować częstsze przerwy w łazience.

Bezpieczeństwo

Ochrona Twojego zwierzaka może być bardzo energetyczna i czasochłonna. Przed wyjazdem nie zapomnij o umieszczeniu mikroczipa i przyczepieniu identyfikatora do obroży na wypadek, gdyby uciekł lub się zgubił. 

Podczas przeprowadzki trzymaj drzwi pojazdu zamknięte i upewnij się, że nie ma szans na ucieczkę. Zawsze trzymaj swojego zwierzaka na smyczy i nie pozwól innym zwierzętom się do niego zbliżyć. 

Po przybyciu do nowego domu należy natychmiast przeprowadzić izolację dla zwierząt. Możesz to osiągnąć, chowając przewody elektryczne, zabezpieczając ekrany i upewniając się, że w domu lub wynajętym apartamencie nie ma trujących roślin.

Prawa i regulacje

Generalnie trzeba mieć aktualne wszystkie szczepienia i zaświadczenia o stanie zdrowia. Twoim obowiązkiem jest wcześniejsze przejrzenie wszystkich wymagań i upewnienie się, że spełniasz wszystkie środki zgodności. 

Podsumowanie

Chociaż przeprowadzka jest wyczerpującym procesem, nie zapomnij o poświęceniu swojemu zwierzakowi dodatkowej miłości i uwagi. Nie zapomnij wziąć pod uwagę wszystkich punktów z listy kontrolnej i poprosić o pomoc, jeśli czujesz, że czegoś potrzebujesz! 

Jeśli zamierzasz wybrać się do Wrocławia wraz ze swoim zwierzakiem, skorzystaj z oferty Batogospot. Są to przytulne apartamenty we Wrocławiu przyjazne zwierzakom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *