Kategorie
Poradnik Uncategorized

Jak zwiedzić duże miasto?

Jak zwiedzić duże miasto?

Podróże po mieście często wydają się przytłaczające: widoki, dźwięki, pędzący ludzie. Cała ta aktywność, światło i ruch to uczta dla zmysłów, ale łatwo się tez zniechęcić i poczuć tym wszystkim przytłoczonym. Podczas gdy bezpieczeństwo jest zwykle najważniejsze dla podróżujących w pojedynkę, jest wiele innych rzeczy, które należy rozważyć, aby Twoje podróż była udana i przyjemna.

Mieszkając i pracując we Wrocławiu przez ostatnie pięć lat i odwiedzając inne duże miasta Europy w ciągu ostatniego roku (Paryż, Berlin, Kraków), opisałem kilka wskazówek, które pomogą Ci rozwiązać problem. Pierwszy samotny wypad nie jest łatwy. Oto kilka wskazówek;

Sprawdź oficjalną stronę turystyki

Dzielnice dużych miast są jak części mniejszych miast, które stanowią większą całość. Każda dzielnica ma swój własny klimat i odmienna kulturę, warto ją poznać przed odwiedzeniem dzielnicy.

Śledź lokalne wiadomości

Śledzenie lokalnych kanałów informacyjnych w Internecie lub w mediach społecznościowych może informować Cię na bieżąco o tym, co dzieje się w terenie w miejscu docelowym. Jeśli duży protest grozi warknięciem twoich planów, możesz obejść go (lub dołączyć, jeśli ci to odpowiada). Lokalne serwisy informacyjne są często świetnymi zasobami do poznania wszystkich wspaniałych możliwości cieszenia się interesującymi mniejszymi wystawami sztuki.

Weź mapę

Upewnij się, że masz pod ręką mapę – jeśli korzystasz z Map Google na

smartfonie, pobierz i udostępnij mapę miasta offline, aby zaoszczędzić na danych i zużyciu baterii. Zwróć również uwagę na topografię. Nie wszystkie ulice przecinają się pod kontem prostym.

Porzuć samochód

Bez wątpienia żałuję tego za każdym razem, gdy odwiedzam duże miasto, prowadząc samochód. Nie tylko marnujesz cenny czas podróży stojąc w korku, błądząc po jednokierunkowych ulicach. Nie wchodźmy nawet w koszt parkowania. Porzuć samochód, aby zachować zdrowie psychiczne.

Skorzystaj z komunikacji miejskiej

Transport publiczny jest świetną opcją, często tańszą niż prowadzenie samochodu. Kiedy mam wybór, zazwyczaj wolę wsiąść w lekki pociąg, ponieważ jest szybszy, a zatłoczenie ulic nie stanowi większego problemu. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z transportu publicznego, bądź ostrożny, jeśli chodzi o podróżowanie w godzinach szczytu,

ponieważ osoby dojeżdżające do pracy w godzinach szczytu mogą być bezlitosne dla odwiedzających, którzy nie wiedzą, dokąd jadą. Ponadto, jeśli nie lubisz przebywać w ciasnych pomieszczeniach lub w tłumie, rozważ skorzystanie z transportu publicznego poza godzinami szczytu.

Idź na spacer

Poruszanie się na dwóch nogach to mój ulubiony sposób poruszania się. Spacer po mieście to naprawdę wyjątkowe przeżycie – naprawdę odczuwasz zasięg i skalę miasta w sposób, w jaki nie podróżowałbyś autobusem, samochodem ani metrem. Może to zająć więcej czasu, ale sceny, które mogłeś przegapić podczas przejeżdżania obok pojazdu, stają się często ucztą dla oczu. Dodatkowo, przy wszystkich pysznych posiłkach, które prawdopodobnie znajdziesz w dużym mieście, dodatkowe ćwiczenie jest dodatkową zaletą.

Wybierz tylko najważniejsze atrakcje

Chociaż kusi, aby maksymalnie wydłużyć trasę, wybierz tą optymalną. Duże miasta są również popularnymi celami turystycznymi,możesz stać godzinami w kolejce do najpopularniejszych miejsc, takich jak zoo. Jeśli zaplanujesz zbyt długa trasę będziesz zmęczony i zdenerwowany, a zwiedzanie atrakcji nie sprawi Ci tyle radości.

Wybierz coś dla siebie

Poświęć czas na rzeczy, które są dla Ciebie ważne. Nie marnuj cennych wakacji na zwiedzanie lub wydarzenia, które nie są dla ciebie interesujące, nawet jeśli wszystkie przewodniki i blogi mówią, że to najlepsza rzecz w historii.

Podróżowanie po dużych miastach może być zniechęcające, ale nie musi tak być. Dowiedz się, dokąd zmierzasz, zaplanuj, jak i kiedy i jak się poruszasz, i nie zapomnij się dobrze bawić. Z jakim dużym miastem jesteś gotowy w tym roku?

Źródło:

http://www.wanderlustforone.com/travel-tips/big-city-travel-tips/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *